Available at short notice on request
Product information "Chamfering tool MTFA 42508 TiAlN"
Chamfering tool MTFA 42508 TiAlN
| Article category: | IFANGER |
|---|---|
| Article group: | IFANGER |
| Series: | MTFA |
| Article number: | MTFA42508TIA |
| Tool material: | Carbide K10 micrograin |
| Cutting direction: | right-hand |
| ø min.: | 2.50 mm |
| øS: | 4 mm |
| L: | 31.00 mm |
| L1: | 7.30 mm |
| L2: | 15.00 mm |
| F: | 1.25 mm |
| T: | 0.60 |
| ɣ: | 8° ° |
| Coating: | TIALN coated |