Broaching head, fixed U175V40-12, shank: VDI40, for broach 12,0 x 40,0
Product information "Broaching head, fixed U175V40-12, shank: VDI40, for broach 12,0 x 40,0"
Broaching head, fixed U175V40-12,
shank: VDI40, for broach 12,0 x 40,0
Article number: U175V40-12
for broaches: ø 12.0 mm x 40 mm
Max. pushing force: -
D: VDI40 mm
L2: -
L1: 83 mm
C: 58 mm
F: 12 mm
H: 25 mm