Broaching head U175V30-12 with VDI-30 holding fixure for broach with shank 12
Product information "Broaching head U175V30-12 with VDI-30 holding fixure for broach with shank 12"
Broaching head U175V30-12 with VDI-30
holding fixure for broach with shank 12
with inner coolant G1/8"
Article number: U175V30-12
for broaches: ø 12.0 mm x 40 mm
Max. pushing force: -
D: VDI30 mm
L2: -
L1: 83 mm
C: 58 mm
F: 12 mm
H: 25 mm