In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Boring tool MTEN 405020 TiAlN"
Boring tool MTEN 405020 TiAlN
| Article category: | IFANGER |
|---|---|
| Article group: | IFANGER |
| Series: | MTEN |
| Article number: | MTEN405020TIA |
| Tool material: | Carbide K10 micrograin |
| Cutting direction: | right-hand |
| ø min.: | 0.50 mm |
| øS: | 4 mm |
| L: | 26 mm |
| L1: | 1.50 mm |
| L2: | 10.00 mm |
| F: | 0.25 mm |
| ɣ: | 0° ° |
| Coating: | TIALN coated |