Available at short notice on request
Product information "Boring tool MTEN 403010 TiAlN"
Boring tool MTEN 403010 TiAlN
| Article category: | IFANGER |
|---|---|
| Article group: | IFANGER |
| Series: | MTEN |
| Article number: | MTEN403010TIA |
| Tool material: | Carbide K10 micrograin |
| Cutting direction: | right-hand |
| ø min.: | 0.30 mm |
| øS: | 4 mm |
| L: | 26 mm |
| L1: | 0.40 mm |
| L2: | 10.00 mm |
| F: | 0.15 mm |
| ɣ: | 0° ° |
| Coating: | TIALN coated |