In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Boring tool MTEC 41003 K10"
Boring tool MTEC 41003 K10
| Article category: | IFANGER |
|---|---|
| Article group: | IFANGER |
| Series: | MTEC |
| Article number: | MTEC41003K10 |
| Tool material: | Carbide K10 micrograin |
| Cutting direction: | right-hand |
| ø min.: | 1.00 mm |
| øS: | 4 mm |
| L: | 26 mm |
| L1: | 3.00 mm |
| L2: | 10.00 mm |
| F: | 0.50 mm |
| ɣ: | 6° ° |
| R: | 0.02x45° |
| Coating: | bright |