In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Boring bar sleeve for STAR"
Boring bar sleeve for STAR
d=6 D=16 C=18 L1=50 L=70
with axial coolant connection G1/8"
d=6 D=16 C=18 L1=50 L=70
with axial coolant connection G1/8"
| Article category: | Maschinenzubehör |
|---|---|
| Article group: | Halter für Schneidwerkzeuge + Zubehör |
| Series: | WD |
| Article number: | WD061650 |
| d: | 6 mm |
| D: | 16 mm |
| C: | 18 mm |
| B: | - |
| L1: | 50.00 mm |
| L: | 70 mm |
| IC: | 9 |
| for machine type: | STAR SR10J | SW7 |