In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Boring bar sleeve for STAR with axial coolant connection"
Boring bar sleeve for STAR
d=10 D=16 C=20 L1=50 L=70
with axial coolant connection G1/8"
d=10 D=16 C=20 L1=50 L=70
with axial coolant connection G1/8"
| Article category: | Maschinenzubehör |
|---|---|
| Article group: | Halter für Schneidwerkzeuge + Zubehör |
| Series: | WD |
| Article number: | WD101650IK |
| d: | 10 mm |
| D: | 16 mm |
| C: | 20 mm |
| B: | - |
| L1: | 50.00 mm |
| L: | 70 mm |
| IC: | G1/8" |
| for machine type: | STAR SR10J | SW7 |