Available at short notice on request
Product information "Boring bar sleeve for STAR with axial coolant connection"
Boring bar sleeve for STAR
d=3 D=16 C=15,8 L1=80 L=90
with axial coolant connection G1/8”
d=3 D=16 C=15,8 L1=80 L=90
with axial coolant connection G1/8”
| Article category: | Maschinenzubehör |
|---|---|
| Article group: | Halter für Schneidwerkzeuge + Zubehör |
| Series: | ABS |
| Article number: | ABS691-03IK |
| d: | 3 mm |
| D: | 16 mm |
| C: | 15.8 mm |
| B: | - |
| L1: | 80.00 mm |
| L: | 90 mm |
| IC: | G1/8" |
| for machine type: | STAR SR10J | SW12R II |