In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Boring bar sleeve for STAR back working"
Boring bar sleeve for STAR
back working d=5 D=16
C=40 B=24 L1=20 L=46
back working d=5 D=16
C=40 B=24 L1=20 L=46
| Article category: | Maschinenzubehör |
|---|---|
| Article group: | Halter für Schneidwerkzeuge + Zubehör |
| Series: | WD |
| Article number: | WD0516SR |
| d: | 5 mm |
| D: | 16 mm |
| C: | 40 mm |
| B: | 24.00 mm |
| L1: | 20.00 mm |
| L2: | 46 mm |
| for machine type: | SR16 / 20 |