In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Boring bar sleeve for Citizen with axial coolant connection (previous article number:ABS3408)"
Boring bar sleeve for Citizen
d=8 D=3/4" C=22 B=20 L1=40 L=70
with axial coolant connection G1/8"
(previous article number:ABS3408)
d=8 D=3/4" C=22 B=20 L1=40 L=70
with axial coolant connection G1/8"
(previous article number:ABS3408)
| Article category: | Maschinenzubehör |
|---|---|
| Article group: | Halter für Schneidwerkzeuge + Zubehör |
| Series: | ABS |
| Article number: | ABS1908IK |
| d: | 8 mm |
| D: | 3/4" mm |
| C: | 22 mm |
| B: | 20 mm |
| L1: | 40.00 mm |
| L: | 70 mm |
| IC: | G1/8" |
| for machine type: | Citizen L16-20|B12|C16|M12/16 |