In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Boring bar sleeve for Citizen with axial coolant connection (previous article number:ABS3404)"
Boring bar sleeve for Citizen
d=4 D=3/4" C=18,8 L1=52 L=70
with axial coolant connection G1/8"
(previous article number:ABS3404)
d=4 D=3/4" C=18,8 L1=52 L=70
with axial coolant connection G1/8"
(previous article number:ABS3404)
| Article category: | Maschinenzubehör |
|---|---|
| Article group: | Halter für Schneidwerkzeuge + Zubehör |
| Series: | ABS |
| Article number: | ABS1904IK |
| d: | 4 mm |
| D: | 3/4" mm |
| C: | 18.8 mm |
| B: | - |
| L1: | 52.00 mm |
| L: | 70 mm |
| IC: | G1/8" |
| for machine type: | Citizen L16-20|B12|C16|M12/16 |