In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Backboring tool MTKR 66025 K10"
Backboring tool MTKR 66025 K10
| Article category: | IFANGER |
|---|---|
| Article group: | IFANGER |
| Series: | MTKO |
| Article number: | MTKR66025K10 |
| Tool material: | Carbide K10 micrograin |
| Cutting direction: | right-hand |
| ø min.: | 6.00 mm |
| øS: | 6 mm |
| L: | 53 mm |
| L1: | 25.00 mm |
| L2: | 32.00 mm |
| T: | 1.50 |
| F: | 2.85 mm |
| ɣ: | 0° ° |
| B: | 1.80 mm |
| R: | R0.2 |
| Coating: | bright |