In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Backboring tool MTKR 44017 K10"
Backboring tool MTKR 44017 K10
| Article category: | IFANGER |
|---|---|
| Article group: | IFANGER |
| Series: | MTKO |
| Article number: | MTKR44017K10 |
| Tool material: | Carbide K10 micrograin |
| Cutting direction: | right-hand |
| ø min.: | 4.00 mm |
| øS: | 4 mm |
| L: | 36 mm |
| L1: | 17.00 mm |
| L2: | 20.00 mm |
| T: | 1.00 |
| F: | 1.90 mm |
| ɣ: | 0° ° |
| B: | 1.20 mm |
| R: | R0.12 |
| Coating: | bright |