Available at short notice on request
Product information "Backboring tool MTKR 42006 TiAlN"
Backboring tool MTKR 42006 TiAlN
| Article category: | IFANGER |
|---|---|
| Article group: | IFANGER |
| Series: | MTKO |
| Article number: | MTKR42006TIA |
| Tool material: | Carbide K10 micrograin |
| Cutting direction: | right-hand |
| ø min.: | 2.00 mm |
| øS: | 4 mm |
| L: | 31 mm |
| L1: | 6.00 mm |
| L2: | 15.00 mm |
| T: | 0.50 |
| F: | 1.00 mm |
| ɣ: | 0° ° |
| B: | 0.60 mm |
| R: | R0.05 |
| Coating: | TIALN coated |