In stock delivery time 1-2 working days / subject to prior sale
Product information "Adjustable reamer holder ER11 shank=16 shank length=35 with external thread nut ER11A"
Adjustable reamer holder ER11
shank=16 shank length=46
with external thread nut ER11A
shank=16 shank length=46
with external thread nut ER11A
| Article category: | Maschinenzubehör |
|---|---|
| Article group: | Halter für Schneidwerkzeuge + Zubehör |
| Series: | V155 |
| Article number: | V155716 |
| collet: | ER11 |
| D: | 16 mm |
| C: | 42 mm |
| L1: | 46.00 mm |
| L2: | 35.00 mm |
| R: | 1 |
| nut: | RFMER11A |